Pielgrzymka do Kalwarii Zebrzydowskiej

To już 10 raz pielgrzymi z naszej parafii przed tronem Matki Bożej Kalwaryjskiej, aby na ten jeden dzień w roku zatrzymać życiowy pośpiech i rozważając mękę Pana Jezusa zobaczyć w Bożym świetle swoje własne życie.

Peregrynacja relikwii bł. rodziny Ulmów po polskich diecezjach

Decyzją Konferencji Episkopatu Polski, relikwie bł. rodziny Ulmów będą peregrynować po polskich diecezjach.

Rekrutacja na studia z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie

Ks. dr hab. Marek Kluz, prof. UPJPII i Dziekan WTS wT informuje, że trwa rekrutacja na studia magisterskie z teologii na Wydziale Teologicznym Sekcja w Tarnowie:

Całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

Jutro 28 sierpnia, jak co roku w tym dniu na naszą Parafię przypada trwająca we wszystkich parafiach Diecezji Adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po Mszy św. o godz. 6.30, a zakończy się Mszą św. o godz. 18.00.

Pielgrzymi w domu naszej Matki

Po dziewięciu dniach drogi pielgrzymi z diecezji tarnowskiej pokłonili się Matce Bożej Częstochowskiej. Msza św. na Jasnej Górze pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża zakończyła 41. Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską.

Wyruszyła 41. Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasna Górę

W czwartek (17 sierpnia) rozpoczęła się 41 Piesza Pielgrzymka Tarnowska do Częstochowy. Z Placu Katedralnego w Tarnowie na Jasną Górę wyruszyło kilka tysięcy pątników. Z samego rana na Placu Katedralnym odprawiono Mszę świętą, a po jej zakończeniu biskup Andrzej Jeż odprowadził pątników na pielgrzymi szlak. Tegoroczna PPT odbywa się pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy”