MARYJA OBECNA W KOSCIELE Tuchów 01.07.2024

W poniedziałek 1 lipca na Lipowe Wzgórze w Tuchowie pielgrzymowali członkowie Akcji Katolickiej, a wśród nich przedstawiciele naszego parafialnego oddziału. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył abp Adrian Galbas SAC - metropolita katowicki.W wygłoszonej homilii nawiązując do tegorocznego hasła odpustu: "Maryja obecna w Kościele" zachęcał zgromadzonych do mężnego apostolstwa i naśladowania Maryi, która uczy życia Ewangelią. Wzywał również do głębszej współpracy świeckich z duchownymi: "Świecki nie jest gorszy od duchownego, a duchowny od świeckiego (…). Nie bądźmy obojętni! Zróbmy dla drugiego to, co można" - mówił abp Galbas.

To ważne przesłanie dla każdego z nas, a szczególnie dla zaangażowanych bezpośrednio w życie wspólnot parafialnych.
Matko Boża Tuchowska - módl się za nami!