Triduum Paschalne w naszej parafii
WIELKI CZWARTEK
Uroczystość ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. Rano nie ma Mszy Św. W tym dniu Msza Św. o godzinie 18 po Mszy Św. przeniesienie Jezusa Eucharystycznego do Ciemnicy i adoracja.
WIELKI PIĄTEK
Pamiątka Męki i Śmierci Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od godziny 6 rano do godziny 17 adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.
WIELKI PIĄTEK – Adoracja przy Ciemnicy
6.00 – Podgórki
7.00 – Wola, Podlipie
8.00 – Góry, Piechówka, Podjaszczurowa
9.00 – Kandydaci do bierzmowania
10.00 – Poczekaj, Rędziny, Półrolki
11.00 – Dobrociesz Górny z Bagnami
12.00 – Pozostała część Dobrociesza
13.00 – Drużków
14.00 – Dębina, Role, Nowa Wieś
15.00 – Porąbka Iwkowska
16.00 – Wojakowa Dolna
Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 17. Liturgia tego dnia przewiduje czytanie opisu Męki Pańskiej, Adorację Krzyża, Komunię św. potem przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i śpiew trzech części Gorzkich Żali i prywatne modlitwy.
Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych będących pod opieką katolików w Ziemi Świętej.
O godzinie 21 zostanie odprawiona uroczysta Droga Krzyżowa przez Krąg Kościół Domowego dla tych , którzy nie będą mogli brać udziału w nabożeństwie liturgicznym. (Krąg Kościół Domowego, to nowa grupa parafialna , która powstała po rekolekcjach ewangelizacyjnych
O godzinie 23 adoracja Grobu Pana Jezusa prowadzona przez młodzież.
O godzinie 24 adorację Grobu Pana Jezusa poprowadzą członkowie grup dorosłych działających w parafii. Oczywiście, każdy i do tej adoracji może dołączyć.
WIELKA SOBOTA
Liturgia Wielkiej Soboty rozpoczyna się o godzinie 18. Ponieważ w Liturgię Wielkiej Soboty jest specjalna część „światła” i zawsze przynosimy świece, tym bardziej w tym roku , gdy obchodzimy Jubileusz 1050 - lecia Chrztu Polski. Przynieśmy je wszyscy, a nie tylko przedstawiciel domu (mogą być paschaliki). Młodsi niech wezmą świece chrzcielne, często nigdy nie używane. Prosimy zrobić osłonki na wosk do świec.
Do nabożeństwa wieczornego o godzinie 18 adoracja mieszkańców i grup przy Grobie Pana Jezusa.
6.00 – Podgórki
7.00 – Wola, Podlipie
8.00 – Góry, Piechówka
9.00 – Podjaszczurowa
10.00 – Dobrociesz Górny z Bagnami
11.00 – Grupa PDMD i DSM
12.00 – Pozostała część Dobociesza
13.00 – Drużków Pusty i Porąbka Iwkowska
14.00 – Róże Ojców i Matek
15.00 – Poczekaj, Rędziny, Półrolki
16.00 – Dębina, Role, Nowa Wieś
17.00 – Wojakowa Dolna
Zachęcamy, aby na adorację rodzice zabierali dzieci, żeby i u nich kształtować postawy i zwyczaj na przyszłość. Zabierajmy z sobą książeczki do modlitwy.
W Wielką sobotę święcimy pokarmy: w kościele o godzinie 9, 10, 11. W sobotę przy kościele można sobie nabrać do domu wody święconej.
Prosimy, aby OSP pełniła straż honorową przy Grobie Pana Jezusa, a także służyła w czasie procesji rezurekcyjnej.
Niedziela Wielkanocna
Godzina 6 – procesja rezurekcyjna i Msza Święta.
Pozostałe Msze Święte o godzinie 9, 11, 16.