„Dla nas po Bogu największa miłość to Polska!”- błogosławiony kardynał Stefan Wyszyński

W czwartek w sposób szczególny będziemy dziękować Panu Bogu za 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzień 11 listopada 1918 roku był przełomowym momentem w dziejach Europy, ale przede wszystkim w dziejach Polski. Po  latach niewoli narodowej i powstańczych zrywów wolnościowych Polska odzyskała niepodległość.  Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli wolność. Ogromną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał pierwszy marszałek Polski –Józef Piłsudski.
Dzień 11 listopada został ustanowiony - ustawą Sejmu Rzeczpospolitej Polskiej z 1937 r. - polskim świętem narodowym i pozostawał oficjalnie świętem państwowym RP do roku 1944. W roku 1945 komunistyczne władze PRL jako święto państwowe ustanowiły dzień 22 lipca. Święto Niepodległości, obchodzone w dniu 11 listopada, zostało przywrócone przez Sejm RP dopiero w roku 1989.

Prymas Tysiąclecia, Stefan kardynał Wyszyński, wołał: „Dla nas po Bogu największa miłość to Polska!” , a św. Jan Paweł II dodawał: „Miłość ojczyzny łączy nas i musi łączyć ponad wszelkie różnice” W 103. rocznicę odzyskania wolności, wdzięczni za wymodlone przez pokolenia odrodzenie naszej ojczyzny, powierzmy sprawy Polski Bożej Opatrzności. Módlmy się gorliwie, aby wszyscy Polacy wyróżniali się miłością i sprawiedliwością, uczciwością i ofiarnością, szacunkiem dla innych i troską o dobro wspólne, szczególnie o to dobro, jakim jest wolna ojczyzna.

Z okazji Święta Niepodległości w czwartek 11 listopada w  naszej świątyni obędzie się okolicznościowe nabożeństwo patriotyczne o godzinie 18. Najpierw będzie Msza św. w intencji Ojczyzny, a po niej modlitwy za Polskę i Polaków. Po nabożeństwie, na zewnątrz kościoła odbędzie się wspólne śpiewanie  piosenek i pieśni patriotycznych.  Zachęcamy  wszystkich do udziału.

„Z Maryją Królową Polski módlmy się o Polskę wierną Bogu, Krzyżowi i Ewangelii"