Kolędnicy Misyjni 2018 - Głosimy Dobrą Nowinę

HASŁO TOGOROCZNEGO KOLĘDOWANIA TO:  „SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA” jest to język aymara, używany w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat  w języku polskim hasło oznacza: „Głosimy Dobą Nowinę".  W dniach 27 grudnia – 30 stycznia  2018 roku misyjni kolędnicy parafii Wojakowa wyruszą na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Rwandzie i Burundi. Projekty, które otrzymają wsparcie z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, dotyczą ochrony życia, edukacji i formacji chrześcijańskiej dzieci do 14. roku życia. Kolędowanie to dzielenie się radością ze spotkania Zbawiciela narodzonego w Betlejem - to przedsięwzięcie skierowane jest do wszystkich dzieci i ich rodzin. Kolędnicy misyjni przez trud kolędowania chcą też zwrócić uwagę na sytuację dzieci z krajów misyjnych.

W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia w parafialnym kościele podczas Mszy Świętej o godzinie 9.00 miało miejsce uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych, następnie z kolędą na ustach mali misjonarze udali  się, zgodnie z naszą lokalną tradycją, na plebanię, gdzie opowiedzieli w krótkiej inscenizacji o życiu swoich rówieśników na misjach i wręczyli proboszczowi kolędową pamiątkę.  Od jutra dzieci  przebrane w kolorowe stroje, odwiedzą domy naszych parafian.

I.Czyżycka-Duda, B.Kurzydło