Matko Boża Tuchowska, pomagaj nam nieustannie!

Na początku lipca każdego roku rzesze wiernych przybywały do Tuchowa, aby modlić się przed obrazem Matki Bożej. W tym roku jest to niemożliwe z powodu pandemii. Wielki Odpust Tuchowski odbędzie się w innym terminie.

Uroczystość Pierwszej Komunia Świętej

Przygotuję Ci serce, o Chryste. Przygotuję Ci serce niewinne. Takie jasne, radosne i czyste. Przygotuję Ci serce, o Chryste. (....) Przyozdobię Ci serce miłością, taką wielką, co wszystko zwycięża, abyś wstąpił do niego z radością, Przyozdobię Ci serce miłością.

Serce Maryi, Serce Matki pięknej Miłości - módl się za nami

Reforma liturgii w 1969 r. przeniosła święto Niepokalanego Serca Maryi na pierwszą sobotę po uroczystości Serca Pana Jezusa. Odprawiane zaś we wszystkie pierwsze soboty miesiąca nabożeństwa wynagradzające przypominają nam obowiązek podejmowania pokuty i zadośćuczynienia za grzechy współczesnego nam świata i za nasze grzechy.

Uroczystość Bożego Ciała

Uroczysty charakter święta Bożego Ciała nie może nigdy przysłonić nam zasadniczej prawdy, że najpiękniejszą i najgodniejszą monstrancją dla Chrystusa jest żywe serce człowieka, a najwspanialszą procesją jest "procesja serca", która kończy się spotkaniem z Nim w Komunii św.

Zarządzenie Biskupa Tarnowskiego dotyczące procesji podczas Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa [4.06.2020]

Zważywszy na trwający wciąż stan epidemii i w trosce o zdrowie wiernych oraz duszpasterzy, zalecam ograniczenie procesji eucharystycznych w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa do terenu wokół kościoła.

Życzenia imieninowe dla Księdza Leszka

Z okazji imienin Księdzu Leszkowi składamy najpiękniejsze życzenia: opieki Najświętszej Maryi Panny, darów Ducha Świętego, niegasnącego zapału w niesieniu ludziom Dobrej Nowiny, wielu łask Bożych w dalszej pracy duszpasterskiej i w życiu osobistym.