Gościmy Chór PUELLAE ORANTES

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” istnieje od 1985 roku przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Założycielem i dyrygentem chóru jest Ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada Aleksandra Topor, wykonująca również sopranowe partie solowe. Do chóru należą dziewczęta w wieku 10-19 lat z Tarnowa i kilkunastu okolicznych miejscowości. Wysoki poziom artystyczny chóru jest efektem żmudnej, wieloletniej pracy artystycznej i wychowawczej.

Święto Trzech Króli

Święto Trzech Króli to w polskiej tradycji jedno z najważniejszych świąt. Warto przy tym zauważyć, że Pismo Święte nie mówi o królach, a raczej o Mędrcach. Pokłon Jezusowi oddali Mędrcy ze wschodu, umownie nazwani: Kacper, Melchior i Baltazar. Nie byli to członkowie narodu Izraela. Świadczy to o wielonarodowości i o mocy Boga do jednoczenia wszystkich ludzi bez względu na wyznanie i miejsce zamieszkania.

Spod płaszcza Matki Bożej w świat

Już po raz 30 Kolędnicy Misyjni z Wojakowej zostali posłani

IV niedziela Adwentu

Czas Adwentu, który dobiega końca, to nie tylko czas oczekiwania na przyjście Jezusa, ale również czas przygotowania. Najpiękniej oczekiwała i przygotowywała się na narodzenie Chrystusa Jego Matka, Maryja.

PROGRAM REKOLEKCJI

PROGRAM REKOLEKCJI PARAFIALNYCH 14 - 16 grudnia 2019 r.

W niedzielę 8 grudnia wspieramy Kościół na Wschodzie

W II niedzielę Adwentu, czyli w tym roku 8 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Pomóżmy Ani Klimek

Mam na imię Ania. Dzisiaj mam 27 lat, a za mną 10 bardzo trudnych lat. Stwardnienie Rozsiane to nieuleczalna i postępująca choroba, którą odkryto przy okazji zapalenia nerwu wzrokowego.

"Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!"

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość tę wprowadził do liturgii papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Początkowo uroczystość obchodzono w ostatnią niedzielę października; reforma soborowa przeniosła jej termin na ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

III Światowy Dzień Ubogich

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Orędzie Ojca Świętego na III Światowy Dzień Ubogich

Wizytacja Kanoniczna w naszej parafii

Dzień 9 listopada bieżącego roku będzie wyjątkowym dla naszej parafii, bowiem w tym dniu przybędzie do naszej parafii Ksiądz Biskup Leszek Leszkiewicz, by rozpocząć Wizytację Kanoniczną.

Uroczystość Wszystkich Świętych

"Nie jest On przeto Bogiem umarłych, ale żywych. Dla niego bowiem wszyscy żyją" Łuk. 20:38. 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Można powiedzieć, że to święto tych, którzy już są w niebie. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak czasem się myśli - “Świętem Zmarłych”.

„ Święty Janie Pawle II!

Wiele miejsc i świątyń po całym świecie odwiedziłeś w czasie swego pontyfikatu. Dziś już jako „obywatel” nieba w swoich relikwiach przybywasz do naszej skromnej wojakowskiej świątyni.” Tymi słowami powitał ks. Proboszcz relikwie św. Jana Pawła II po ich wprowadzeniu do kościoła parafialnego w Wojakowej dnia 11.10.2019 r.

Światowy Dzień Misyjny

W niedzielę 21 października świętujemy w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny. „Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na pierwszym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada tajemniczemu i miłosiernemu planowi Bożemu” (Jan Paweł II, Redemptoris missio).

XIX Dzień Papieski – Wstańcie, chodźmy!

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

Dróżki kalwaryjskie na jesienną zadumę...

Już po raz piąty, w ostatnią sobotę września, pielgrzymi z parafii Wojakowa udali się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby w ciszy kaplicy Matki Bożej i na kalwaryjskich dróżkach polecić Panu Jezusowi i Jego Matce swoje osobiste intencje.

Koronka na ulicach miast świata – 28 września 2019r

28 września 2019 r. w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach gromadzili się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego

Polska Pod Krzyżem – nocna Droga Krzyżowa z poruszającymi świadectwami wiernych.

50 tys. osób wzięło udział w nocnej Drodze Krzyżowej na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Uczestnicy akcji „Polska pod Krzyżem” mieli ze sobą tysiące świec. Poruszające były świadectwa pielgrzymów, którzy mierzyli się w życiu m.in. z chorobami i śmiercią bliskich.

Zmarł śp. Ks. Stanisław Nowak – emerytowany proboszcz parafii Kąty

W dniu 4 września 2019 roku zmarł śp. Ks. Stanisław Nowak – emerytowany proboszcz parafii Kąty. Wprowadzenie ciała śp. Księdza Stanisława do kościoła parafialnego w Kątach w czwartek (5 września) o godz. 17.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Kątach w piątek (6 września) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Zdjęcia z PPT na Jasną Górę

Droga naszych dzielnych pielgrzymów z Tarnowa do Częstochowy. (zdjęcia przesłał Stasiu Kulig)

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę 28.08.2019r w kościele naszej parafii będzie prowadzona całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po mszy porannej o 6,30 a zakończy mszą wieczorną o godzinie 18.