Turniej tenisa stołowego o puchar Proboszcza

19 stycznia odbędzie się turniej tenisa stołowego o puchar Proboszcza. Turniej zostanie przeprowadzony na hali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wojakowej. Zawody będą prowadzony w różnych kategoriach wiekowych.

Jasełka 2019

6 stycznia, w świątecznym dniu Objawienia Pańskiego potocznie nazywanego Świętem Trzech Króli w wojakowskiej sali gimnastycznej zebrało się mnóstwo osób, by wspólnie oglądać teatralne przedstawienie jasełek. Na scenie zaprezentowali się miejscowi aktorzy, którymi byli rodzice uczniów oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Wojakowej.

Święto Trzech Króli

Święto Trzech Króli to w polskiej tradycji jedno z najważniejszych świąt. Warto przy tym zauważyć, że Pismo Święte nie mówi o królach, a raczej o Mędrcach. Pokłon Jezusowi oddali Mędrcy ze wschodu, umownie nazwani: Kacper, Melchior i Baltazar. Nie byli to członkowie narodu Izraela. Świadczy to o wielonarodowości i o mocy Boga do jednoczenia wszystkich ludzi bez względu na wyznanie i miejsce zamieszkania.

Kolędnicy Misyjni 2018 - Głosimy Dobrą Nowinę

HASŁO TOGOROCZNEGO KOLĘDOWANIA TO: „SUMA YATIYAWI SANA MUNAPXTA” jest to język aymara, używany w Boliwii, gdzie misjonarze tarnowscy posługują od 25 lat w języku polskim hasło oznacza: „Głosimy Dobą Nowinę". W dniach 27 grudnia – 30 stycznia 2018 roku misyjni kolędnicy parafii Wojakowa wyruszą na pomoc rówieśnikom mieszkającym w Rwandzie i Burundi.

Jezusa Narodzonego Wszyscy Witajmy. (Żywa szopka obok kościoła).

Zdrowych, radosnych, błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia. Niech Boża Dziecina narodzi się w każdym naszym sercu. Niech Mały Jezu obdarzy nas wzajemną miłością, wewnętrznym pokojem, nadzieją, szczęściem i pomyślnością w Nowym Roku 2019.

Rekolekcje parafialne

W niedzielę 16 grudnia rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje. Rekolekcje poprowadzi Ks. Stanisław Porębski – proboszcz z Ropy k. Gorlic