„Ojcze nasz”

W środę 22.05.2019 Ojciec Święty Franciszek zakończył cykl katechez poświęconych modlitwie „Ojcze nasz”. W trakcie audiencji generalnej Biskup Rzymu wskazał, że modlitwa chrześcijańska rodzi się z odwagi wzywania Boga jako Ojca.

Tydzień Modlitw o Powołania do Kapłaństwa i Życia Konsekrowanego

Jak każdego roku, w Niedzielę Dobrego Pasterza Kościół katolicki szczególnie modli się o liczne powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Bóg powołuje każdego człowieka do świętości.

XI Tydzień Biblijny

Pod hasłem zaczerpniętym z pierwszego Listu św. Piotra: “Głosili ewangelię mocą Ducha Świętego” (1 P 1,12), w niedzielę 5 maja 2019 r. obchodzimy w Kościele w Polsce 3. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, inaugurujący XI Tydzień Biblijny. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki i Prezes Rady Ministrów Rzeczypospolitej Polskiej Mateusz Morawiecki.

Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski

3 maja Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Dnia 1 kwietnia 1656 roku król Jan Kazimierz uroczystym aktem oddał kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski.

Święto Miłosierdzia Bożego

Święto Miłosierdzia Bożego obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego.