Wizytacja Kanoniczna w naszej parafii

Dzień 9 listopada bieżącego roku będzie wyjątkowym dla naszej parafii, bowiem w tym dniu przybędzie do naszej parafii Ksiądz Biskup Leszek Leszkiewicz, by rozpocząć Wizytację Kanoniczną.

Uroczystość Wszystkich Świętych

"Nie jest On przeto Bogiem umarłych, ale żywych. Dla niego bowiem wszyscy żyją" Łuk. 20:38. 1 listopada obchodzimy Uroczystość Wszystkich Świętych. Można powiedzieć, że to święto tych, którzy już są w niebie. Uroczystość Wszystkich Świętych nie jest - jak czasem się myśli - “Świętem Zmarłych”.

„ Święty Janie Pawle II!

Wiele miejsc i świątyń po całym świecie odwiedziłeś w czasie swego pontyfikatu. Dziś już jako „obywatel” nieba w swoich relikwiach przybywasz do naszej skromnej wojakowskiej świątyni.” Tymi słowami powitał ks. Proboszcz relikwie św. Jana Pawła II po ich wprowadzeniu do kościoła parafialnego w Wojakowej dnia 11.10.2019 r.

Światowy Dzień Misyjny

W niedzielę 21 października świętujemy w całym Kościele Światowy Dzień Misyjny. „Nie możemy być spokojni, gdy pomyślimy o milionach naszych braci i sióstr, tak jak my odkupionych krwią Chrystusa, którzy żyją nieświadomi Bożej miłości. Dla każdego wierzącego, tak jak i dla całego Kościoła, sprawa misji winna być na pierwszym miejscu, ponieważ dotyczy wiecznego przeznaczenia ludzi i odpowiada tajemniczemu i miłosiernemu planowi Bożemu” (Jan Paweł II, Redemptoris missio).

XIX Dzień Papieski – Wstańcie, chodźmy!

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny.

Dróżki kalwaryjskie na jesienną zadumę...

Już po raz piąty, w ostatnią sobotę września, pielgrzymi z parafii Wojakowa udali się na pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, aby w ciszy kaplicy Matki Bożej i na kalwaryjskich dróżkach polecić Panu Jezusowi i Jego Matce swoje osobiste intencje.

Koronka na ulicach miast świata – 28 września 2019r

28 września 2019 r. w rocznicę beatyfikacji ks. Michała Sopoćki, o godzinie 15:00 na placach, rogach i skrzyżowaniach ulic miast, a także w innych miejscach publicznych i na wiejskich rozdrożach gromadzili się ludzie, by odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego

Polska Pod Krzyżem – nocna Droga Krzyżowa z poruszającymi świadectwami wiernych.

50 tys. osób wzięło udział w nocnej Drodze Krzyżowej na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Uczestnicy akcji „Polska pod Krzyżem” mieli ze sobą tysiące świec. Poruszające były świadectwa pielgrzymów, którzy mierzyli się w życiu m.in. z chorobami i śmiercią bliskich.

Zmarł śp. Ks. Stanisław Nowak – emerytowany proboszcz parafii Kąty

W dniu 4 września 2019 roku zmarł śp. Ks. Stanisław Nowak – emerytowany proboszcz parafii Kąty. Wprowadzenie ciała śp. Księdza Stanisława do kościoła parafialnego w Kątach w czwartek (5 września) o godz. 17.00. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Kątach w piątek (6 września) o godz. 13.00, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

Zdjęcia z PPT na Jasną Górę

Droga naszych dzielnych pielgrzymów z Tarnowa do Częstochowy. (zdjęcia przesłał Stasiu Kulig)

Adoracja Najświętszego Sakramentu

W środę 28.08.2019r w kościele naszej parafii będzie prowadzona całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Adoracja rozpocznie się po mszy porannej o 6,30 a zakończy mszą wieczorną o godzinie 18.

Pielgrzymi już na półmetku

Ponad 30 osobowa grupa pielgrzymów z naszej parafii dzielnie zdąża do Tronu Matki Boskiej Częstochowskiej . Dzisiaj naszych pielgrzymów odwiedziła delegacja z Wojakowej z Księdzem proboszczem na czele. Z naszej parafii do Częstochowy dzielnie pielgrzymuję ponad 30 osób. Nasi pielgrzymi idą głównie w grupie 6.

Parafia Wojakowa - żegna Ks. Jana

W niedzielę 18 sierpnia nastąpiło oficjalne pożegnanie Księdza Jana. Po trzech latach bycia wśród nas Ksiądz Jan opuścił naszą parafię i dalej będzie sprawował posługę kapłańską w Jodłowej. Podziękowania, życzenia, kwiaty i łzy popłynęły od dzieci, młodzieży, dorosłych i różnych grup parafialnych działających w naszej parafii.