Oratorium Drogi Krzyżowej „Ślad Losu”

W piątek 29.03.2019r odbędzie w naszym kościele śpiewane oratorium Drogi Krzyżowej „ Ślad Losu” w wykonaniu zespołu Misericordes. O godzinie 18 Msza Święta, a po niej o 18,45 rozpoczęcie Drogi Krzyżowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Życzenia imieninowe dla Księdza Proboszcza

Z okazji imienin życzymy Ci, drogi księże Proboszczu, w imieniu całej wspólnoty parafialnej, aby Pan serc ludzkich Jezus Chrystus – był źródłem siły i radości z wykonywanej przez Księdza służby w Winnicy Pańskiej.

„Otulić Aniołki”

Młodzież z naszej parafii włączyła się w prowadzoną akcję „Otulić Aniołki”. Ma ona na celu zebranie różnych materiałów krawieckich typu: nici i włóczka w jasnych kolorach, satynowe wstążki, kolorowe guziki, materiały dziecięce – bawełna, flanele, polar. Z materiałów tych wolontariusze z grupy „Tęczowy Kocyk” przygotowują specjalne różki, czapeczki czy kocyki. Nimi są otulane dzieci, które umierają w łonie matki lub niedługo po urodzeniu. Dzieci następnie chowane w trumience.

Misjonarze mocą Ducha – Niedziela „Ad Gentes”

W II niedzielę Wielkiego Postu, Kościół w Polsce przeżywa Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem: „Misjonarze mocą Ducha”. Został on ustanowiony przez Konferencję Episkopatu Polski, jako wyraz pamięci i troski o polskie misjonarki i misjonarzy.

Stanowisko Konferencji Episkopatu Polski w sprawie świętowania niedzieli

Konferencja Episkopatu Polski z niepokojem odnotowuje pojawiające się sygnały, także ze strony rządzących, mówiące o możliwości nie tylko zatrzymania rozpoczętego w marcu ubiegłego roku procesu przywracania w naszej Ojczyźnie wszystkich niedziel wolnych od niekoniecznej pracy, ale wręcz uczynienia w tej kwestii kroku wstecz.

Mija 6 lat od wyboru ks. kard. Jorge Bergoglio na Stolicę Piotrową.

Ks. kard. Jorge Bergoglio sześć lat temu został wybrany na Stolicę Piotrową, po ustąpieniu papieża Benedykta XVI. Pierwszy w historii Biskup Rzymu z Ameryki Łacińskiej i pierwszy jezuita na tym urzędzie został wybrany 13 marca 2013, a oficjalnie objął urząd w czasie uroczystej inauguracji w święto św. Józefa – 19 tegoż miesiąca.