Komunikat Księdza Proboszcza

Drodzy Parafianie Wojakowej.

Młodzieżowa inscenizacja Drogi Krzyżowej

W okresie Wielkiego Postu w każdy piątek o godz. 20. młodzież naszej parafii prowadzi Drogę Krzyżową. Każda Droga Krzyżowa ma odmienną inscenizację, którą opracowuje młodzież pod opieką Ks. Leszka.

Grupa Apostolska w Krakowie

W sobotę 22. lutego 2020 roku 38 osób z grupy apostolskiej pojechało na wycieczko-pielgrzymkę do Krakowa. Pierwszym punktem wspólnego wyjazdu było odwiedzenie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Tam uczestniczyliśmy we wspólnej modlitwie Koronką do Bożego Miłosierdzia o 15.00 oraz uczestniczyliśmy we Mszy świętej.

"Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię".

Posypanie głów popiołem na początku Wielkiego Postu jest wezwaniem do pokuty i nawrócenia. Popiół uświadamia nam, że wszystko, co materialne i doczesne przemija. Bóg jest wieczny. Nas, ludzi, obdarował nieśmiertelną duszą i obiecał wieczną szczęśliwość w niebie. „Gromadźcie sobie skarby w niebie gdzie ani mól, ani rdza nie niszczą i gdzie złodzieje nie włamują się i nie kradną” (Mt 6,20).

Droga miłości zaczyna się od serca

Jezus chce byśmy postępowali drogą miłości, którą On sam nam wskazał i która zaczyna się od serca – mówił Ojciec Święty Franciszek. Papież spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański.To z serca pochodzą dobre i złe uczynki.

Po raz trzeci o Puchar Księdza Proboszcza...

8. lutego 2020 roku odbył się III Parafialny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Księdza Proboszcza. O zwycięstwo walczyło 93 parafian w 6 kategoriach wiekowych. Najmłodszy uczestnik turnieju miał 6 lat, zaś najstarszy zawodnik - 59 lat.

"Zakończenie okresu kolędowania"

W święto Ofiarowania Pańskiego na Mszy świętej o godz. 11.00 gościliśmy w naszej parafii zespół Iwkowianie, który na co dzień działa przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iwkowej.

Matki Boskiej Gromnicznej

Oficjalna nazwa tego święta to Ofiarowanie Pańskie, obchodzone 40 dni po Bożym Narodzeniu. Upamiętnia ofiarowanie Jezusa Chrystusa w Świątyni Jerozolimskiej. W Polsce święto Ofiarowania Pana Jezusa ma charakter wybitnie Maryjny. Widzimy Maryję, jako Tę, która sprowadziła na ziemię niebiańskie Światło i która tym Światłem nas broni oraz osłania od wszelkiego zła.

Turniej tenisa stołowego o Puchar Księdza Proboszcza

8 lutego odbędzie się turniej tenisa stołowego o Puchar Księdza Proboszcza. Turniej zostanie przeprowadzony na hali gimnastycznej przy Zespole Szkół w Wojakowej. Zawody będą prowadzone w różnych kategoriach wiekowych.

Gościmy Chór PUELLAE ORANTES

Dziewczęcy Chór Katedralny „Puellae Orantes” istnieje od 1985 roku przy Bazylice Katedralnej w Tarnowie. Założycielem i dyrygentem chóru jest Ks. Władysław Pachota, za kształcenie wokalne odpowiada Aleksandra Topor, wykonująca również sopranowe partie solowe. Do chóru należą dziewczęta w wieku 10-19 lat z Tarnowa i kilkunastu okolicznych miejscowości. Wysoki poziom artystyczny chóru jest efektem żmudnej, wieloletniej pracy artystycznej i wychowawczej.

Święto Trzech Króli

Święto Trzech Króli to w polskiej tradycji jedno z najważniejszych świąt. Warto przy tym zauważyć, że Pismo Święte nie mówi o królach, a raczej o Mędrcach. Pokłon Jezusowi oddali Mędrcy ze wschodu, umownie nazwani: Kacper, Melchior i Baltazar. Nie byli to członkowie narodu Izraela. Świadczy to o wielonarodowości i o mocy Boga do jednoczenia wszystkich ludzi bez względu na wyznanie i miejsce zamieszkania.

Spod płaszcza Matki Bożej w świat

Już po raz 30 Kolędnicy Misyjni z Wojakowej zostali posłani

IV niedziela Adwentu

Czas Adwentu, który dobiega końca, to nie tylko czas oczekiwania na przyjście Jezusa, ale również czas przygotowania. Najpiękniej oczekiwała i przygotowywała się na narodzenie Chrystusa Jego Matka, Maryja.

W niedzielę 8 grudnia wspieramy Kościół na Wschodzie

W II niedzielę Adwentu, czyli w tym roku 8 grudnia, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski w Kościele w Polsce i na placówkach polonijnych będzie obchodzony Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie.

Pomóżmy Ani Klimek

Mam na imię Ania. Dzisiaj mam 27 lat, a za mną 10 bardzo trudnych lat. Stwardnienie Rozsiane to nieuleczalna i postępująca choroba, którą odkryto przy okazji zapalenia nerwu wzrokowego.

"Chrystus Wodzem, Chrystus Królem, Chrystus, Chrystus Władcą nam!"

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Uroczystość tę wprowadził do liturgii papież Pius XI encykliką Quas Primas z 11 grudnia 1925 r. na zakończenie roku jubileuszowego. Początkowo uroczystość obchodzono w ostatnią niedzielę października; reforma soborowa przeniosła jej termin na ostatnią niedzielę roku liturgicznego.

III Światowy Dzień Ubogich

„Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili” (Mt 25,40). Orędzie Ojca Świętego na III Światowy Dzień Ubogich