Uroczysty akt poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

W Krakowie w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa księża biskupi ponowili uroczysty akt poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.  Przed stu laty, 3 czerwca 1921 roku, księża biskupi dokonali aktu poświęcenia naszej Ojczyzny Najświętszemu Sercu Jezusa. Wtedy też konsekrowano  świątynię Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.  – Dzisiaj po 100 latach w nowej rzeczywistości zebrał się polski Episkopat, by nie tylko nawiązać do tamtych wydarzeń, ale by z ogromną nadzieją pośród współczesnych zagrożeń oddać raz jeszcze Polskę Sercu Jezusowemu – mówił ks. abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski. Uroczysty akt  poświęcenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa odczytał ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP. „Staje przed Tobą naród i Kościół w Polsce, aby uroczyście ponowić akt oddania się Twojemu Najświętszemu Sercu. Podobnie jak nasi przodkowie u progu niepodległości, tak i my polecamy Ci dzisiaj Kościół i Ojczyznę, dziękując za dar wolności” – brzmi fragment aktu.

Źródło; radiomaryja.pl