Polska Pod Krzyżem – nocna Droga Krzyżowa z poruszającymi świadectwami wiernych.

Wspólna modlitwa w święto Podwyższenia Krzyża Świętego, to wielkie wezwanie do przyjęcia Zbawienia, którego Jezus dokonał umierając na Krzyżu, wezwanie do wyznania wiary i nawrócenia.

50 tys. osób wzięło udział w nocnej Drodze Krzyżowej na lotnisku Włocławek-Kruszyn. Uczestnicy akcji „Polska pod Krzyżem” mieli ze sobą tysiące świec. Poruszające były świadectwa pielgrzymów, którzy mierzyli się w życiu m.in. z chorobami i śmiercią bliskich.

W stacjach drogi krzyżowej można było usłyszeć świadectwa m.in. alkoholika, kobiety, która poroniła, mężczyzny, którego rodzice się rozwiedli, porzuconej przez męża kobiety, pani, która dokonała aborcji, mężczyzny, który został wykorzystany seksualnie przez księdza, a także zabójcy.

Wszystkie były niezwykle poruszające i wywoływały wzruszenie, które uwidaczniało się łzami na ich twarzach. Palące się świece tworzyły na płycie lotniska pod Włocławkiem podniosły i wyjątkowy klimat.

Wydarzenie „Polska pod Krzyżem” ma być wypełnieniem testamentu duchowego św. Jana Pawła II, który w 1997 r. wzywał do obrony krzyża „od Tatr aż do Bałtyku”. Główne uroczystości odbywają się na lotnisku pod Włocławkiem. Akcja modlitewna odbywa się także w 1258 parafiach w całej Polsce i za granicą. Pozostają one w łączności duchowej ze zgromadzonymi w Kruszynie.

Ostatnimi akcentami akcji była nocna adoracja Najświętszego Sakramentu i Msza święta, która została odprawiona o 3.00 nad ranem.