Ogłoszenia..

XXVIII Niedziela Zwykła

13.10.2024

Informacje Duszpasterskie

1. W całej Polsce obchodzimy dziś „Dzień Papieski”. Po Mszach św. przeprowadzana jest zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej ale ubogiej młodzieży. Bóg zapłać za wszelkie składane na ten cel ofiary.

1. Dzisiaj druga niedziela miesiąca października. Do południa po Mszach św. zmiana Tajemnic Różańcowych. Po południu o godz. 14.00 Msza św. chrzcielna, a po niej, będzie nabożeństwo różańcowe.

1. Dziś po nabożeństwie Różańcowym odbędzie się spotkanie Akcji Katolickiej. Serdecznie zapraszamy.

2. Nabożeństwa Różańcowe w dni powszednie będą o godz. 17.30 a w przyszłą niedzielę o godz. 15.30. Zachęcamy do licznego udziału w tych nabożeństwach, a także do odmawiania Różańca w rodzinach przy wieczornym pacierzu.

3. W liturgii nadchodzącego tygodnia będziemy przeżywać: we wtorek, wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i dok. Kościoła; w środę, wspomnienie Jadwigi Śląskiej, w czwartek, wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bpa i męcz.; a w piątek, święto św. Łukasza Ewangelisty - w tym dniu obchodzimy patronalne Święto Służby Zdrowia.

4. Jutro przypada Święto Edukacji i Dzień Nauczyciela. Zachęcamy do modlitwy za wszystkich wychowawców i nauczycieli żyjących i zmarłych. W ich intencji, ofiarujemy nabożeństwo różańcowe.

5. W środę o godz. 16.45 będzie spotkanie aspirantów.

6. W czwartek o godz. 17.30, różaniec będzie odmawiany za zmarłego w minionym tygodniu śp.+ Józefa Jarzmika.

7. W najbliższy piątek na różaniec i Mszę św. zapraszamy kandydatów przed bierzmowaniem z kl. VIII. Po nabożeństwie będzie spotkanie w Sali na plebanii w ramach Grupy Młodzieżowej.

8. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy. Są również do nabycia kalendarze rolnicze, a także kalendarze misyjne.

1. W piątek w święto św. Łukasza Ewangelisty swoje Imieniny będzie przeżywał nasz wikariusz ks. mgr Łukasz Bochenek. Ks. Łukaszowi życzymy dużo zdrowia, Bożego Błogosławieństwa, wielu potrzebnych łask, a także Opieki św. Patrona i Maryi patronki naszej Parafii. Osobę Ks. Łukasza i wszystkich solenizantów nadchodzącego tygodnia, a także małżonków przeżywającym jubileusze i kolejne rocznice małżeńskie otoczmy naszą modlitwą.

1. Przyszła niedziela to Światowy Dzień Misyjny. Składka na tace w tym dniu będzie przeznaczona na misje.