Kalwaria 2021

Zgodnie z ośmioletnią już tradycją nasza parafia na początku października wyruszyła na pielgrzymkę do Matki Bożej Kalwaryjskiej...

Zgodnie z ośmioletnią już tradycją nasza parafia na początku października wyruszyła na pielgrzymkę do tronu Matki Bożej Kalwaryjskiej, aby na ten jeden dzień w roku zatrzymać życiowy pośpiech i rozważając mękę Pana Jezusa zobaczyć w Bożym świetle swoje własne życie.

O godzinie 5.30 wyjechaliśmy z parkingu przy Wojakowskim kościele i udaliśmy się do Kalwarii Zebrzydowskiej. Tam, punktualnie o 7.45 rozpoczęliśmy pątniczy szlak po dróżkach Pana Jezusa. Dokładnie w południe stanęliśmy na Golgocie, aby rozważać mękę, śmierć i złożenie do grobu Naszego Zbawiciela.

O 13.00 przeżywaliśmy Mszę święta w kaplicy Męki Pańskiej, a bezpośrednio po niej oddaliśmy cześć Kalwaryjskiej Pani odśpiewując pieśń na pożegnanie w kaplicy cudownego obrazu.

Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do tak owocnego przeżycia tej pielgrzymki.