Biskup tarnowski Andrzej Jeż zaprasza na Diecezjalne Święto Rodziny.

17 czerwca wszystkie rodziny zaproszone są na starosądeckie Błonia, gdzie odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny. Rodzina jest wspólnotą życia, w której uczymy się relacji do Boga, do siebie nawzajem i do społeczeństwa. W pierwszym roku Synodu naszej diecezji, pragniemy szczególnie zwrócić się ku rodzinie. Jednym z akcentów podkreślających wartość i piękno małżeństwa i rodziny jest Diecezjalne Święto Rodziny – napisał bp Jeż w specjalnym komunikacie, który był czytany w kościołach diecezji.

Diecezjalne Święto Rodziny rozpocznie się 17 czerwca Mszą św. o godz. 11.00 pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.

Obok Ołtarza Papieskiego powstanie specjalny namiot „Rodzina Wspólnot”, w którym znajdą się reprezentanci ruchów i stowarzyszeń. Będzie można tam uzyskać potrzebne informacje. Będzie również  „Namiot Synodalny” w którym będzie można uzyskać informacje o Synodzie oraz złożyć postulaty tematów, którymi powinien zająć się Synod” – mówi ks. Piotr Cebula, dyrektor Wydziału Małżeństw i Rodzin.

Po Mszy świętej rozpocznie się Folkowy Festyn Rodzinny, podczas którego organizatorzy będą chcieli  podkreślić różnorodność regionalnych kultur.

Jeżeli więc ktoś posiada strój regionalny używany w danej części naszej diecezji to może w nim przyjechać na Święto Rodziny.

Źródło. www.diecezja tarnowska.pl