Papież Franciszek: Chwila milczenia z Bogiem każdego dnia to ustrzeżenie naszej duszy;….

W pierwszy dzień Nowego Roku przypada dziś Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Tego dnia obchodzimy także Światowy Dzień Pokoju.

Papież Franciszek podczas Mszy św. w bazylice watykańskiej mówił, że macierzyństwo Maryi przypomniana nam, że Bóg jest blisko ludzkości, tak jak dziecko matki, która nosi je w swoim łonie. Dlatego – jak akcentował Ojciec Święty – ludzkość jest dla Boga droga i święta.

– Trzeba służyć życiu ludzkiemu i służyć Bogu oraz przyjąć, kochać i pomagać każdemu życiu, począwszy od tego w łonie matki do tego starczego, cierpiącego i chorego – zaznaczył papież Franciszek.

Biskup Rzymu zachęcał do wyciszenia i refleksji, które jako jedyne pozwalają odkryć prawdziwy sens życia.

Wykrojenie każdego dnia chwili milczenia z Bogiem to ustrzeżenie naszej duszy; to zachowanie naszej wolności od zjadliwych banałów konsumpcji i oszołomienia reklamą, wszechobecności pustych słów oraz przygnębiających fal plotek i zgiełku akcentował Ojciec Święty.

Po Mszy św. Papież Franciszek przewodniczył modlitwie Anioł Pański. W rozważaniach nawiązał do obchodzonego dziś Światowego Dnia Pokoju.

– Niech Pan da nam w tym nowym roku wielkodusznie pracować, aby stworzyć świat bardziej solidarny i gościnny – mówił.

Ojciec Święty wyraził też uznanie dla licznych inicjatyw na rzecz pokoju organizowanych na świecie. Biskup Rzymu złożył wszystkim noworoczne życzenia.

– Na progu 2018 roku kieruję do wszystkich serdeczne życzenia wszelkiego dobra w Nowym Roku – powiedział papież Franciszek.

Źródło; Radio Mryja.