Kolędnicy misyjni pomagają swoim rówieśnikom

W większości parafii diecezji tarnowskiej w drugi dzień świat miało miejsce uroczyste rozesłanie kolędników misyjnych. Hasło tegorocznego koledowania  to:„E gonda Nzapa e mu singila!” –  w języku sango, co oznacza w języku polskim: „Tobie Boże dzięki, chwała!"
Jest to już dwudziesta piąta edycja tego wydarzenia. Grupy kolędników misyjnych tworzą dzieci, które angażują się w pomoc swoim rówieśnikom z krajów misyjnych. Ofiary które uda się zebrać kolędnikom misyjnym zostaną przeznaczone na projekty związane z pracą misjonarzy wśród dzieci z Czadu, Republiki Środkowoafrykańskiej, Kamerunu, Republiki Konga, Brazylii, Boliwii oraz Syrii i Libanu w ramach funduszu Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. To m.in. prowadzenie szpitala w Bagandou w Republice Środkowoafrykańskiej oraz szkoły dla dzieci głuchoniemych i niepełnosprawnych w Bertoua w Kamerunie. Datki zebrane w Polsce trafią też na dożywianie dzieci i budowę nowych studni w Afryce.
W grupie kolędników misyjnych radośnie kolędujących po domach Dobrociesza i Drużkowa był również Ks. Jan.

Zdjęcia poniżej