Na skrzyżowaniu dróg modlili się o Miłosierdzie Boże

W czwartek na skrzyżowaniu dróg w Dobrocieszu mieszkańcy naszej parafii odmawiali  Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Wierni w całej Polsce  gromadzili się w tym dniu  na placach i skrzyżowaniach ulic swoich miast i wiosek , by modlić się o Boże Miłosierdzie dla siebie i całego świata. Koronka do Miłosierdzia Bożego to modlitwa, którą św. Faustyna Kowalska, patronka Łodzi, usłyszała w swoim widzeniu od Jezusa. 10 lat temu, w rocznicę śmierci spowiednika św. Faustyny, księdza Michała Sopoćki, łódzka grupa Iskra postanowiła odmówić ją publicznie, na łódzkich skrzyżowaniach. Od tego czasu akcja rozrosła się. W tym roku obejęła  co najmniej 300 miast. Akces do modlitwy zgłosił też Pałac Prezydencki. - Prezydent Andrzej Duda już po raz trzeci włączył się w akcję modlitwy . Trzeci rok z rzędu błogosławieństwo dla modlących się przesłał papież Franciszek. „Ojciec Święty Franciszek (...) z serca udziela wszystkim swego Apostolskiego Błogosławieństwa i prosi o modlitwę także w jego intencji” - napisał w jego imieniu ks. Paolo Borgia z Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej.