Dziękczynienie za przyjęty sakrament bierzmowania

10 czerwca 2017 r. młodzież z klas trzecich gimnazjalnych z parafii Wojakowa uczestniczyła przy ołtarzu papieskim w Starym Sączu w diecezjalnym  dziękczynieniu za przyjęty sakrament bierzmowania. Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o godz. 9.00. Młodzież wysłuchała świadectw Joli i Kamila, którzy także w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania. Punktem kulminacyjnym uroczystości była Msza św., której przewodniczył bp Stanisław Salaterski. W swojej homilii odwołał się do słów św. Jana Pawła II, które wypowiedział 9 czerwca 1979r. Papież zachęcał wówczas młodych, aby nie gasili w sobie Ducha Świętego. Ks. Michał Dąbrówka poprowadził konferencję, w której podkreślił, że te 2,5 tysiąca młodych ludzi, którzy przybyli na starosądeckie błonia, jeśli tylko uwierzą, że są potrzebni Jezusowi, to mogą zdziałać cuda w diecezji tarnowskiej. Dzięki nim życie może być lepsze: Apostołów było tylko dwunastu , a was jest 2,5 tysiąca – podkreślał ks. Dąbrówka, mówiąc do młodych.

ks.Jan Maciuszek, Iwona Czyżycka-Duda