"Święto Wolności i Radości" w Wojakowej

Tegoroczne gminne obchody 226 rocznicy uchwalenie Konstytucji 3 maja odbyły się w Wojakowej i rozpoczęła je Msza Święta w intencji Ojczyzny, którą celebrował ks. prałat Józef Nowak. W uroczystości uczestniczył Wójt Gminy Iwkowa Bogusław Kamiński, Sekretarz Gminy Barbara Wiśniewska-Kęder, przedstawiciele samorządu gminnego, jednostek organizacyjnych oraz placówek oświatowych, poczty sztandarowe, a także mieszkańcy parafii i uczniowie ze szkół gminy Iwkowa.

Następnie wszyscy uczestnicy obchodów rocznicy, przy akompaniamencie Iwkowskiej Orkiestry Dętej, udali się do hali sportowej ZS w Wojakowej, gdzie mogli obejrzeć okolicznościowy program patriotyczny p.n. "Święto Wolności i Radości" przygotowany przez nauczycieli i młodzież Gimnazjum w Wojakowej. Na początku uroczystości głos zabrała Pani Dyrektor Zespołu Szkół Jolanta Zięba, która powitała zebranych na żywej lekcji historii. W swoim wystąpieniu mówiła: o znaczeniu ustawy zasadniczej w dziejach naszej Ojczyzny oraz o współczesnym patriotyzmie. Podziękowała wszystkim uczestnikom uroczystych obchodów za liczny udział, a tym samym za poczucie patriotyzmu wobec Polski, ale również wobec „Małej Ojczyzny”- Gminy. Po uczcie artystycznej wykonanej przez uczniów wojakowskiego gimnazjum, głos zabrał wójt gminy Bogusław Kamiński, który serdecznie podziękował wszystkim wspaniałym gościom, uczestnikom spotkania oraz artystom i ich opiekunom za wyjątkową i wzruszającej uroczystość.

W imieniu Parafii Wojakowa i Zespołu Szkół w Wojakowej składamy podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do zorganizowania i uświetnienia uroczystości. Serdeczne "Bóg zapłać" za Mszę Świętą dla księdza proboszcza. Dziękujemy wszystkim, którzy chcąc oddać należny szacunek pamięci tak ważnych historycznie wydarzeń uczestniczyli w tej uroczystości.

Iwona Czyżycka - Duda