Triduum Paschalne w naszej parafii

WIELKI CZWARTEK

Uroczystość ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.   Rano nie ma Mszy Św. W tym dniu Msza Św.   o godzinie 18. Po niej przeniesienie Jezusa Eucharystycznego do Ciemnicy i adoracja.

WIELKI PIĄTEK

Pamiątka Męki i Śmierci Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od godziny 6 rano do godziny 17 adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK – Adoracja przy Ciemnicy

6.00 – Podgórki

7.00 – Wola, Podlipie

8.00 – Góry, Piechówka, Podjaszczurowa

9.00 – Kandydaci do bierzmowania

10.00 – Poczekaj, Rędziny, Półrolki

11.00 – Dobrociesz Górny z Bagnami

12.00 – Pozostała część Dobrociesza

13.00 – Drużków

14.00 – Dębina, Role, Nowa Wieś

15.00 – Porąbka Iwkowska

16.00 – Wojakowa Dolna

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 17. Liturgia tego dnia przewiduje czytanie opisu Męki Pańskiej, Adorację Krzyża,  Komunię św. potem przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i śpiew trzech części Gorzkich Żali i prywatne modlitwy.

O godzinie 21 zostanie odprawiona uroczysta Droga Krzyżowa  przygotowana przez różne grupy parafialne działające przy naszej parafii.

O godzinie 23 adoracja  Grobu Pana Jezusa będzie prowadzona przez młodzież.

Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych będących pod opieką katolików w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA

Liturgia Wielkiej Soboty rozpoczyna się o godzinie 18. Ponieważ w Liturgię Wielkiej Soboty jest specjalna część  „światła” prosimy o zabranie świec. Prosimy również o zrobienie  osłonek na wosk do świec.

Do nabożeństwa wieczornego o godzinie 18 adoracja mieszkańców i grup przy Grobie Pana Jezusa.

6.00 – Podgórki

7.00 – Wola, Podlipie

8.00 – Góry, Piechówka

9.00 – Podjaszczurowa

10.00 – Dobrociesz Górny z Bagnami

11.00 – Grupa PDMD i DSM

12.00 – Pozostała część Dobociesza

13.00 – Drużków Pusty i Porąbka Iwkowska

14.00 – Róże Ojców i Matek

15.00 – Poczekaj, Rędziny, Półrolki

16.00 – Dębina, Role, Nowa Wieś

17.00 – Wojakowa Dolna

W Wielką sobotę święcimy pokarmy: w kościele o godzinie 9, 10, 11. W sobotę przy kościele można sobie nabrać do domu wody święconej.

Prosimy, aby OSP pełniła straż honorową przy Grobie Pana Jezusa, a także służyła w czasie procesji rezurekcyjnej.

Niedziela Wielkanocna

Godzina 6 – procesja rezurekcyjna i Msza Święta.   Prosimy, aby wszystko wcześniej do procesji przygotować.

Pozostałe Msze Święte o godzinie 9, 11, 16.

Drugi Dzień Świąt - Msze Święte o 7, 9, 11, 14.