Pomogli Chrystusowi dźwigać Krzyż

Z inicjatywy i pod opieką księdza Jana ponad 250 osób z naszej parafii uczestniczyło w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Pielgrzymkę rozpoczęła wspólna Mszą Święta w naszym kościele, po której wszyscy wyruszyli na szlak, by w ciszy i skupieniu przeżywać Mękę Pańską. Idąc nocą w milczeniu, zmagali się z deszczem, zimnem i własnymi słabościami. Przez całą drogę panowała atmosfera modlitwy i skupienia. Każdy miał swój krzyż – mniejszy, większy - po to, żeby utożsamić się z własnymi trudnościami, poczuć  choćby  minimum tego, czego doświadczył Jezus. Z tym krzyżem w ręku i intencją w sercu  po ponad 30 km wędrówce w sobotni poranek dotarli do celu, czyli Bazyliki Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Pielgrzymi po dotarciu do celu byli zmęczeni, ale też szczęśliwi i z całą pewnością silniejsi duchowo.