„ Święty Janie Pawle II!

Wiele miejsc i świątyń po całym świecie odwiedziłeś w czasie swego pontyfikatu. Dziś już jako „obywatel” nieba w swoich relikwiach przybywasz do naszej  skromnej wojakowskiej świątyni.”

Tymi słowami powitał ks. Proboszcz relikwie św. Jana Pawła II po ich wprowadzeniu do kościoła parafialnego w Wojakowej dnia 11.10.2019 r. Czuwanie modlitewne związane z peregrynacją relikwii rozpoczęło się od mszy świętej z licznym udziałem wiernych, której przewodniczył opiekun naszego oddziału ks. Józef Nowak. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. dr. Andrzej Jasnos, tutejszy rodak. Ks. Andrzej przedstawił nam wspaniałą sylwetkę św. Jana Pawła II, oraz bogactwo treści jego nauczania. Po mszy świętej członkowie Akcji Katolickiej odmówili różaniec. Następnie przez ucałowanie mogliśmy oddać cześć relikwiom naszego Patrona. O godz. 20:00 Koronka do Bożego Miłosierdzia. Akcja Katolicka zaprezentowała montaż słowno-muzyczny o Świętym Janie Pawle II. W części modlitewnej przed Apelem Jasnogórskim było odczytanie próśb i dziękczynień za doznane łaski. Nawiedzenie zakończyliśmy Apelem Jasnogórskim. Rozstanie z relikwiami Świętego Jana Pawła II odbyło się przy śpiewie pieśni „ Zapada zmrok”.

Akcja Katolicka Wojakowa