XIX Dzień Papieski – Wstańcie, chodźmy!

Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” została powołana przez Konferencję Episkopatu Polski w 2000 roku jako wyraz wdzięczności dla Ojca Świętego Jana Pawła II za Jego niestrudzoną posługę duchową na rzecz Kościoła i Ojczyzny. Idea utworzenia Fundacji jako organizacji, której działalność ma upamiętniać Pontyfikat Jana Pawła II przez promowanie nauczania Papieża i wspieranie określonych przedsięwzięć społecznych, głównie w dziedzinie edukacji , narodziła się po pielgrzymce Ojca Świętego do Polski w 1999 r. Fundacja prowadzi program stypendialny, którego celem jest wyrównywanie szans edukacyjnych młodzieży pochodzącej z małych miejscowości.
Środki na stypendia uzyskiwane są przede wszystkim ze zbiórki prowadzonej w trakcie Dnia Papieskiego.
Pomoc skierowana jest przede wszystkim dla uczniów szkół gimnazjalnych lub ponadgimnazjalnych i towarzyszy młodemu człowiekowi przez kolejne etapy kształcenia aż do ukończenia studiów, o ile spełnia on określone kryteria regulaminowe. Podstawowym kryterium jest średnia ocen – minimum 4,8, pochodzenie z małej miejscowości do 20 tys. mieszkańców, oraz trudna sytuacja finansowa.

W naszej parafii po każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę do puszek na program stypendialny  prowadzony przez Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.