TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

(zdjęcia)

Uroczystość ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa.   Rano nie ma Mszy Św. W tym dniu Msza Św.   o godzinie 18. Po niej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja.

WIELKI PIĄTEK

(zdjęcia)

W Wielki Piątek nie celebruje się Mszy Św. Jest to dzień , w którym obchodzimy pamiątkę męki Pana Jezusa. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Od godziny 6 rano do godziny 17 adoracji Pana Jezusa w Ciemnicy.

WIELKI PIĄTEK – Adoracja przy Ciemnicy

6.00 – Podgórki

7.00 – Wola, Podlipie

8.00 – Góry, Piechówka, Podjaszczurowa

9.00 – Kandydaci do bierzmowania

10.00 – Poczekaj, Rędziny, Półrolki

11.00 – Dobrociesz Górny z Bagnami

12.00 – Pozostała część Dobrociesza

13.00 – Drużków

14.00 – Dębina, Role, Nowa Wieś

15.00 – Porąbka Iwkowska

16.00 – Wojakowa Dolna

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 17. Liturgia tego dnia przewiduje czytanie opisu Męki Pańskiej, Adorację Krzyża,  Komunię św. potem przeniesienie Pana Jezusa do Grobu Pańskiego i śpiew trzech części Gorzkich Żali i prywatne modlitwy.

O godzinie 21 zostanie odprawiona uroczysta Droga Krzyżowa  przygotowana przez różne grupy parafialne działające przy naszej parafii. Pamiętajmy jednak, że to Droga Krzyżowa nie jest formą zastępczą dla liturgii Wielkiego Piątku. Jest ona tylko składową wielkopiątkowej adoracji Pana Jezusa złożonego do Grobu.

O godzinie 23 adoracja  Grobu Pana Jezusa będzie prowadzona przez młodzież.

Ofiary składane podczas adoracji krzyża przeznaczone są na utrzymanie miejsc świętych będących pod opieką katolików w Ziemi Świętej.

WIELKA SOBOTA

zdjęcia

Liturgia Wielkiej Soboty rozpoczyna się o godzinie 20. Ponieważ w Liturgię Wielkiej Soboty jest specjalna część  „światła” prosimy o zabranie świec. Prosimy również o zrobienie  osłonek na wosk do świec.

Do nabożeństwa wieczornego  adoracja mieszkańców i grup przy Grobie Pana Jezusa.

7.00 – Wola, Podlipie

8.00 – Góry, Piechówka

9.00 – Podjaszczurowa

10.00 – Dobrociesz Górny z Bagnami

11.00 – Grupa PDMD i DSM

12.00 – Pozostała część Dobociesza

13.00 – Drużków Pusty i Porąbka Iwkowska

14.00 – Róże Ojców i Matek

15.00 – Poczekaj, Rędziny, Półrolki

16.00 – Dębina, Role, Nowa Wieś

17.00 – Wojakowa Dolna

18.00 – Podgórki

Zachęcamy, aby na adorację rodzice zabierali dzieci. W ten sposób będziemy u nich kształtować postawy i zwyczaje na przyszłość. Weźmy z sobą książeczki do modlitwy.

Od godziny 19 do 19,40 będzie jeszcze możliwość spowiedzi dla przyjezdnych.

W Wielką sobotę święcimy pokarmy: w kościele o godzinie 9, 10, 11. W sobotę przy kościele można sobie nabrać do domu wody święconej.

Prosimy, aby OSP pełniła straż honorową przy Grobie Pana Jezusa, a także służyła w czasie procesji rezurekcyjnej.

Niedziela Wielkanocna

Godzina 6 – procesja rezurekcyjna i Msza Święta.   Prosimy, aby wszystko wcześniej do procesji przygotować.

Pozostałe Msze Święte o godzinie 9, 11, 16.