Jasełka 2019

6 stycznia, w świątecznym dniu Objawienia Pańskiego potocznie nazywanego Świętem Trzech Króli w wojakowskiej sali gimnastycznej zebrało się mnóstwo osób, by wspólnie oglądać teatralne przedstawienie jasełek. Na scenie zaprezentowali się miejscowi aktorzy, którymi byli rodzice uczniów oraz nauczyciele Publicznej Szkoły Podstawowej w Wojakowej. Był to już ich drugi występ na lokalnej szkolnej scenie. Spektakl podzielony był na dwie części – pierwsza z nich oparta była na przedstawieniu historii narodzin Jezusa, zaś drugą było wspólne kolędowanie. Wśród postaci nie zabrakło Maryi, Józefa, aniołów, pasterzy, Trzech Króli, Heroda czy diabłów, a nawet pojawił się turoń, Cyganka i Żyd. Dopełnieniem całości było przemówienie Pani Dyrektor wojakowskiej szkoły Jolanty Zięby oraz Księdza Prałata Józefa Nowaka.

Zapraszamy do oglądnięcia poniższej fotorelacji oraz do odwiedzin szkolnej strony internetowej http://szkolawojakowa.szkolnastrona.pl/, na której również znajdują się informacje o jasełkach.

Z tego miejsca chciałyśmy podziękować przede wszystkim Rodzicom, którzy nie tylko poświęcili swój czas na przeprowadzenie prób, ale także zaangażowali się w przygotowanie dekoracji i strojów. Słowa uznania kierujemy także w stronę Zespołu Pana Pawła Jarzmika, który przygotował muzyczną oprawę całego spektaklu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie jasełek – zarówno osobom, które bezpośrednio w nich uczestniczyły, jak i publiczności, która obdarowała aktorów wielkim uznaniem podsumowując występ gromkimi brawami.

 

Agnieszka Karpiel, Bożena Pławecka,

Aleksandra Pytel, Anna Wańtrych

 

Poniżej fotki z jasełek