Komunikat..

Komunikat w związku z 50. Tygodniem Modlitw o Trzeźwość Narodu

Drodzy Diecezjanie!

Jednym z największych wyzwań, przed jakimi stale stoi Kościół i nasza Ojczyzna, jest ochrona trzeźwości wszystkich Polaków. W niedzielę 26 lutego br. rozpocznie się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to szczególny czas naszego zjednoczenia się w modlitwie i staraniach na rzecz trzeźwości. W tym kontekście wyjątkowo cenne będzie podjęcie osobistej abstynencji, chociażby na czas tegorocznego Wielkiego Postu, jako formy wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa. Jubileuszowy Tydzień Modlitw o Trzeźwość rozpoczyna też Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”.

Niech nasze osobiste zaangażowanie w modlitwę o trzeźwość i w różne formy działań wspierających starania o trzeźwość, z pomocą łaski Bożej, przyniosą błogosławione owoce dla całej naszej Ojczyzny.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

Tarnów, 14 lutego 2017 r.